Як навчити дитину відчувати емоції інших?

Дитина Відчуває цілий спектр емоцій, але може іх не розуміти. Навчіть її. Це важливо

Починаючи з першого року життя дитини можна розгледіти в її поведінці тип темпераменту і спосіб, я який вона реагує на навколишній світ. Зговом ви з легкістю розпізнаєте його відчуття. Відчуєте перші прояви любові малюка до вас і наслідки яскравих емоцій,  з якими він не завжди може впоратися.

Варто обговорювати та показувати дитині що таке радість, смуток, злість та захоплення. Щоб вона сама могла це робити, варто її запокоїти та пояснити, що це відчувають усі і варто просто спокійно на них реагувати та не переживати.

Як навчити дитину розуміти почуття інших?

Не приховуйте від малюка своїх емоцій та відчуттів. Коли він бачить їх у вас, то дізнається, що ви відчуваєте те саме, що і часами він. І що це нормально.

Коли ви засмучені, поясніть дитині як себе відчуваєте і чому. Звичайно на стільки, на скільки можете дозволити собі в розмові з маленькою дитиною. Скажіть наприклад , що вам сумно тому що хтось не виконав вашого прохання. Пам’ятайте, що не варто занадто обтяжувати дитину своїм станом та не зложивати цими розмовами. Гарним уроком для дитини буде момент, коли побачить, що ви витерли сльози, заспокоїлися, посміхнулися та приступили до того, що важливо зараз, наприклад – приготування вечері.

Поради

  • Заохочуйте дитину до співчуття. Розповідайте їй, що могла відчути інша дитина або тваринка в певній
  • ситуації. Гарною нагодою для цього є читання книжок або перегляд казок разом з дитиною та їх обговорення.
  • Уважно слухайте, що хоче розповісти малюк. Не ігноруйте його почуттів. Завжди реагуйте, коли до вас звертається з емоціональними проблемами. Використовуйте ці моменти, щоб навчити дитину справлятися зі своїми емоціями або їх виражати.  Можете сказати : “Я розумію що це тебе розізлило. Я б теж так почувалася. Але я зовсім не чую, що ти хочеш мені сказати, тому що ти кричиш! Скажи ще раз, але спокійно”.

Батьки для маленьких дітей – є найголовнішими авторитетами в поясненні світу. А також в поясненні почуттів. Щоб допомогти дитині йти по життю з емпатією, свободою, ми мусимо дбати про те, щоб бути для неї найкращим прикладом.

Вам також сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *