Страхи батьків та їх спростування

Від самого народження ми відчуваємо колосальну відповідальність за життя, здоров’я та щастя нашого малюка. Це природньо і закладено глибоко в ДНК людини. Але час минає, і першим кроком у самостійність дитини стає похід до дитячого садочку. Для дитини це незвично, але ще більшим стресом це буває для

батьків. Ми переживаємо за малюка, який вперше опиниться без нас на такий довгий проміжок часу. Але  чого саме бояться батьки?

 

Дитина може більше хворіти та погіршити імунну систему

З перших днів свого життя дитина знаходиться здебільшого вдома. На прогулянках вона мало контактує з іншими людьми та подразниками. Як відомо, імунітет людини побудований за принципом загартовування – чим більше ми загартовуємо наш організм, тим більше він може протистояти зовнішнім чинниками. Вдома існує таке явище, як домашні віруси та хвороби – для них у дитини вже давно є протидія. Потрапляючи до садочка дитина стикається з новим приміщенням, колективом, навіть новою зоною для прогулянок, а отже і з абсолютно іншою мікрофлорою. Відвідуючи садочок, імунна система дитини, навпаки починає ставати сильнішою, хоча і на початку дитина може трохи хворіти. Як покращувати здоров’я та імунітет дитини, якщо ви вирішили відвідувати дитячий садочок?

  •  Загартовуйтеся разом з дитиною. Проконсультуйтеся з педіатрам щодо системи загартовування та починайте це робити разом з дитиною. Ми гарантуємо, що це буде корисно і весело не тільки для малюка, але і для вас!
  • Не вдягайте дитину занадто тепло або холодно. Пам’ятайте, що головне у всьому – баланс. А отже не треба кутами дитину “про всяк випадок”, коли це і не потрібно. Також, не треба роздягатися занадто рано навесні, дайте час організму адаптуватися до зміни сезону.
  • Не відмовляйтеся від прогулянок взимку. Статутом усіх дитячих садочків прописані прогулянки до -10 градусів. Ця цифра не випадково встановлена педіатрами та фахівцями з дитячого розвитку. Вдягніть дитину відповідно до сезону та дайте їй можливість насолодитися зимовими забавами та іграми. Ви ж і самі пам’ятаєте, що немає нічого веселішого коли на дворі купа снігу або тільки починають бігти весняні струмочки!

 Харчування у садочку може бути неякісним або не відповідати потребам дитини

Цей факт варто враховувати безпосередньо при виборі садочка. Ознайомтеся з меню на тиждень, поцікавтеся де закуповуються продукти. Якщо це приватний садочок, ви можете навіть попросити дозволу зазирнути в холодильник. Якщо у ньому небагато продуктів – значить переважно їх закуповують кожного ранку. Не соромтеся повідомляти про харчові особливості дитини. Найкраще – написати їх на окремому листочку та віддати вихователю. Таким чином, усе точно візьметься до уваги.

Багато мам відчувають почуття провини кожного ранку коли відводять дитину до садочка.
Це цілком природно, але безпідставно. Відводячи дитину до садочка, ви даєте її найважливіше – можливість соціалізуватися. Це полегшує її майбутнє життя у школі, допомагає вибудовувати стосунки з однолітками та старшини людьми, вчить її самостійно знаходити вихід з певних ситуацій та аналізувати все, що з нею відбувається. До того ж, доведено, що для повноцінного розвитку, дитині необхідно близько 20 хвилин активного спілкування з батьками на день. А отже, надмірна турбота та контроль, теж не йдуть на користь.

І пам’ятайте стару життєву мудрість : не спробуєш – не дізнаєшся!

Вам також сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *